Najpopularniejsza kasa Novitus w nowej odsłonie. Co się zmieniło w Nano II Online?

Na każdym rynku technologicznym znajdziemy urządzenia, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Podobnie jest w przypadku polskiej branży fiskalnej, gdzie od wielu lat kilka modeli zdominowało sprzedaż. Do grona najpopularniejszych kas z pewnością możemy zaliczyć 2 urządzenia Novitus – Nano E (z kopią elektroniczną) oraz Nano Online (z automatyczną transmisją danych do CRK). Jak na tym polu poradzi sobie Nano II Online, czyli nowa odsłona doskonale znanej technologii sprzedaży? Tego jeszcze nie wiemy… Możemy jednak szczegółowo omówić to, co oferuje nowa kasa fiskalna Novitus.

Nano II Online – odświeżony design, Wi-Fi i dodatkowe skróty

W porównaniu z bazowym modelem Nano Online, w kasie Nano II Online zmieniły się przede wszystkim 3 rzeczy. Po pierwsze, urządzenie cechuje się odświeżonym designem i nieco większymi gabarytami. Podkreślmy jednak z całą mocą: nadal mamy do czynienia z niedużą kasą fiskalną, która sprawdzi się nawet w działalnościach mobilnych. Po drugie, Nano II Online posiada większą klawiaturę. To z kolei przełożyło się na dodatkowe przyciski funkcyjne, które można wykorzystać np. do skonfigurowania trybu szybkiej sprzedaży.

Po trzecie, Novitus Nano II Online już w standardzie oferuje komunikację bezprzewodową przez Wi-Fi (w modelu Nano Online była to jedna z dodatkowych opcji do wyboru). To bez wątpienia ważna wiadomość w kontekście transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. Bo oprócz wspomnianego Wi-Fi, w modelu Nano II Online mamy też do dyspozycji złącze LAN (Ethernet). Innymi słowy, w przypadku tej kasy fiskalnej Novitus już na starcie zyskujemy możliwość wyboru sposobu przekazywania wymaganych danych do CRK – przewodowo lub bezprzewodowo.

Co z bazą PLU i innymi parametrami urządzenia Novitus?

Pomimo niewielkich gabarytów, Novitus Nano II Online to kasa przygotowana na pracę nawet w rozbudowanym systemie sprzedaży. Urządzenie poradzi sobie np. z precyzyjną identyfikacją dużego asortymentu – nawet do 20 000 pozycji towarowych. Zaprogramowaną bazę PLU da się też podzielić na 100 grup produktowych lub usługowych. Ponadto, w przypadku Novitus Nano II Online każda pozycja towarowa, drukowana na paragonie fiskalnym, może mieć nazwę o maksymalnej długości 40 znaków.

Warto też wrócić do interfejsów komunikacyjnych tego urządzenia. Oprócz portu LAN i modułu Wi-Fi, o których wspomnieliśmy już wcześniej, kasa Nano II Online posiada również złącze RS-232 oraz 2 wejścia typu USB. Co więcej, w nowym modelu polskiego producenta można zastosować dodatkowe interfejsy – Bluetooth lub modem GSM. Wszystko to sprowadza nas do jednego wniosku: ta kasa fiskalna zagwarantuje płynną współpracę z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie. Do modelu Nano II Online bez problemu podłączymy m.in. czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, terminal płatniczy, szufladę kasową oraz drukarkę zamówień. Kasa Novitus oferuje też łączność z firmowym komputerem.

Kasa fiskalna, która rejestruje usługi czasowe i sprzedaje bilety

O szerokim zastosowaniu tej kasy fiskalnej świadczy fakt, że oferuje ona funkcje niezbędne do prowadzenia ewidencji w specyficznych branżach. Novitus Nano II Online poradzi sobie nie tylko w placówkach stacjonarnych oraz działalnościach mobilnych, ale także w różnego typu wypożyczalniach czy na parkingach. Urządzenie już w standardzie zapewnia rejestrowanie usług czasowych. Kasa marki Novitus umożliwia też sprzedawanie biletów na zdefiniowanych uprzednio trasach przejazdu busów i autokarów. Ponadto, wśród długiej listy funkcji modelu Nano II Online znajdziemy np. rozliczanie zaliczek na paragonach, opakowań zwrotnych i kaucji.

 

Czy nowa kasa fiskalna online marki Novitus to urządzenie dla każdego przedsiębiorcy? Można chyba zaryzykować postawienie takiej tezy i liczyć na to, że bez problemu uda się ją obronić. W kwestii parametrów technicznych Nano II Online nie może, rzecz jasna, konkurować z drukarkami fiskalnymi online. Ale to przecież 2 zupełnie różne rodzaje urządzeń rejestrujących sprzedaż.

1 komentarz na temat “Najpopularniejsza kasa Novitus w nowej odsłonie. Co się zmieniło w Nano II Online?”

  1. Ciekawe, jakim zainteresowaniem będzie cieszyła się „nano-dwójka” 🙂 Mnie w sumie nie trzeba by było przekonywać – mam jeszcze Nano E, model ten świetnie się spisuje i gdybym miał znów wybierać kasę fiskalną – ponownie wybrałbym Nano. oczywiście w nowocześniejszej generacji 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *