Novitus HD II Online – nowa wersja ultrawydajnej drukarki fiskalnej

Producenci technologii sprzedaży przyzwyczaili nas do tego, że, zamiast za każdym razem wprowadzać na rynek zupełnie nowe urządzenia rejestrujące, stawiają raczej na kontynuacje udanych modeli. Tak jest również w przypadku drukarki fiskalnej HD II Online, która niedawno zadebiutowała w ofercie Novitus oraz u dystrybutorów tej marki. Co konkretnie oferuje nowe urządzenie polskiego producenta i jak wypada w porównaniu ze swoim poprzednikiem?

Zmiany może są niewielkie, ale istotne

Wizualnie trudno dostrzec różnice pomiędzy 3 drukarkami fiskalnymi z linii Novitus HD. Modele HD E, HD Online oraz HD II Online wyglądają po prostu identycznie. Wszystko rozbija się więc o funkcjonalność i parametry wspomnianych drukarek rejestrujących. HD E to model starszego typu (z elektroniczną kopią paragonów), którego już nie ma w ofercie Novitus. Chociaż nadal stosuje go wielu przedsiębiorców, nie będziemy mu poświęcali uwagi w tym zestawieniu. Bardziej aktualne i zapewne też interesujące jest bowiem to, co zmieniło się pomiędzy HD Online i HD II Online.

Obydwa urządzenia gwarantują m.in. transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Jednak wyłącznie nowa wersja drukarki fiskalnej Novitus oferuje wybór sposobu komunikacji z CRK: przez LAN, Wi-Fi albo modem GSM. A to bardzo ważna kwestia z punktu widzenia przedsiębiorcy. Dzięki temu można bowiem dopasować wersję technologiczną urządzenia do łącza internetowego w firmie lub po prostu wybrać model z modemem GSM i kartą SIM, a więc całkowicie niezależne rozwiązanie. Ponadto, HD II Online zapewnia nieco szybszy wydruk (54 linii/s w porównaniu do 48 linii/s), jak również posiada dwukrotnie więcej pamięci RAM oraz mocniejszy procesor. Innymi słowy, to jeszcze bardziej zaawansowana technologia sprzedaży, która poradzi sobie nawet w placówkach o dużym natężeniu ruchu.

Jakie parametry i funkcje oferuje nowa drukarka fiskalna Novitus?

Drukarka fiskalna Novitus HD II Online to bez wątpienia rozwiązanie technologiczne dla przedsiębiorstwa, które oferuje bardzo dużo produktów lub usług. Nowe urządzenie polskiego producenta gwarantuje bowiem obsługę aż 1 000 000 pozycji PLU. Model HD II Online posiada też funkcjonalną technologię wydruku. Warto podkreślić m.in. to, że omawiana technologia sprzedaży może wykorzystywać różne rolki papieru termicznego – o szerokości 57 lub 80 mm. Ponadto, przy użyciu Novitus HD II Online da się wystawiać różnego typu dokumenty. Urządzenie obsługuje nie tylko paragony lub faktury VAT, ale także zdefiniowane przez użytkownika wydruki niefiskalne. Na uwagę zasługuje też wbudowany obcinacz papieru. Dzięki niemu drukarka zapewnia wydawanie estetycznie odciętych dokumentów sprzedażowych.

Ekran emitujący filmy, który występuje w 2 wersjach konstrukcyjnych

Cechą charakterystyczną drukarek fiskalnych z linii Novitus HD jest kolorowy ekran graficzny o wielkości aż 4,3”, który umożliwia m.in. emitowanie przygotowanych wcześniej grafik oraz filmów. Wspomniany wyświetlacz klienta znalazł się również w najnowszym modelu, czyli w HD II Online. I dzięki niemu urządzenie po prostu prezentuje się bardzo nowocześnie na stanowisku obsługi klientów w firmie.

Novitus HD II Online - ekran wolnostojącyCo więcej, drukarka fiskalna Novitus HD II Online jest oferowana w 2 wariantach konstrukcyjnych – z ekranem standardowym (umieszczonym na tzw. chorągiewce) lub wolnostojącym. Ten element urządzenia można więc dodatkowo dopasować do miejsca, w którym prowadzona jest sprzedaż w przedsiębiorstwie. HD II Online to także stosunkowo nieduża drukarka fiskalna. Wymiary tego modelu Novitus wynoszą konkretnie 178 x 350 x 190 mm (szerokość, wysokość, głębokość). W rezultacie, nie powinno być problemu z tym, żeby ustawić drukarkę nawet na mniejszym stanowisku obsługi klientów. I to w towarzystwie innych urządzeń, np. terminala płatniczego, szuflady kasjerskiej, czytnika kodów kreskowych oraz komputera POS.

1 komentarz na temat “Novitus HD II Online – nowa wersja ultrawydajnej drukarki fiskalnej”

  1. wydaje mi się, że współcześnie na stanowiskach pracy bardziej zaawansowanych punktów najczęściej właśnie można znaleźć posnet thermal albo novitus hd (i różne ich wersje). natomiast novitus hd faktycznie przoduje, jeśli chodzi o pewne parametry czy ten wyświetlacz, który naprawdę potrafi być pomocny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *