Kasy fiskalne do handlu mobilnego

Czym charakteryzuje się handel mobilny? Może być to zarówno sprzedaż obwoźna, np. na różnego rodzaju targowiskach, jak i świadczenie usług z dojazdem do nabywcy. W obydwu przypadkach, jeżeli obsługujemy klientów indywidualnych, musimy się jednak liczyć z koniecznością rejestrowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej. Czy w związku z tym podatnicy, którzy zajmują się handlem mobilnym są skazani na przewożenie dużych urządzeń? Zdecydowanie nie! Odpowiedzią na ich potrzeby są mobilne kasy fiskalne.

Ogólnie o modelach mobilnych

Przenośne urządzenia fiskalne są dziś produkowane przez zdecydowaną większość producentów, którzy reprezentują branżę technologii sprzedaży. Dla przedsiębiorców jest to z pewnością korzystna sytuacja – mogą bowiem wybrać właściwy model, spośród wielu dostępnych rozwiązań. W tym wpisie przedstawimy Wam 3 przykładowe kasy mobilne, na które warto zwrócić uwagę. Będą to: Farex Perła, Novitus Nano E oraz Elzab Mini E.

Farex Perła

Kasa fiskalna Farex Perła

Zacznijmy od kwestii, która z pewnością jest istotna dla wielu podatników. Farex Perła to obecnie jedno z najtańszych urządzeń fiskalnych na polskim rynku. Kasa oferuje podstawowe funkcje oraz parametry techniczne, dzięki czemu sprawdza się przy mniej wymagających „wyzwaniach sprzedażowych”. Nie jest to oczywiście słaby model. Wręcz przeciwnie, Farex Perła zapewni komfortowe rejestrowanie obrotu oraz wyjątkowo prostą obsługę. No i rzecz najważniejsza – to naprawdę mała i lekka kasa mobilna, którą będzie można bez problemu transportować.

Novitus Nano E

Kasa fiskalna Novitus Nano E

To chyba najładniejsza kasa fiskalna w tym zestawieniu 🙂 Ale oczywiście nie tylko o design tutaj chodzi. Novitus Nano E została przede wszystkim wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów, który pozwala na przechowywanie danych w formie cyfrowej. Co więcej, urządzenie oferuje szereg udogodnień dla użytkownika: alfanumeryczną klawiaturę z klawiszami funkcyjnymi, wytrzymały mechanizm drukujący, wydajny akumulator litowo-jonowy czy też opcję zastosowania interfejsu komunikacyjnego Bluetooth. Pomimo niewielkich gabarytów, Novitus Nano E to naprawdę wszechstronna, mobilna kasa rejestrująca.

Elzab Mini E

Kasa fiskalna Elzab Mini E

Wśród omawianych tutaj kas mobilnych, Elzab Mini E na pewno wyróżnia się liczbą przycisków funkcyjnych. Do dyspozycji użytkownika jest bowiem aż 61 skrótów klawiszowych. Podobnie jak w przypadku Nano E, znajdziemy tutaj również moduł elektronicznej kopii paragonów. Dodatkowo, w Mini E można stosować rolki papieru termicznego o długości aż 40 metrów. To naprawdę świetny wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę kategorię przenośnych urządzeń rejestrujących. Sama wymiana materiału eksploatacyjnego jest oczywiście dziecinnie prosta. Wystarczy wyjąć „pozostałości” po zużytej rolce i umieścić w mechanizmie drukującym nowy papier.

 

Z krótkich opisów Farex Perła, Novitus Nano E oraz Elzab Mini E płynie prosty wniosek – zakup mobilnej kasy fiskalnej nie musi wiązać się ze zdecydowanie ograniczoną funkcjonalnością. Modele tego typu mają wiele zalet… Dlatego też wspomniane kasy można również spotkać w małych, stacjonarnych punktach handlowo-usługowych. I jak pokazuje praktyka, świetnie sobie radzą w takich okolicznościach.

3 koment. na temat “Kasy fiskalne do handlu mobilnego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *