Elzab D10 – nowy wymiar komfortu obsługi

Drukarka fiskalna Elzab D10 już od jakiegoś czasu jest dostępna na polskim rynku technologii sprzedaży. Urządzenie zbiera w większości dobre, a wręcz bardzo dobre recenzje. Jest małe i poręczne, posiada panel dotykowy oraz wystawia paragony przy użyciu wytrzymałego mechanizmu termicznego. Czym jeszcze wyróżnia się model D10? Jak sprawdzi się podczas pracy w systemie sprzedaży, nawet takim rozbudowanym?

Panel dotykowy i intuicyjna obsługa

Elzab D10 nie jest pierwszym urządzeniem fiskalnym, w którym zastosowano obszerny i intuicyjny w obsłudze panel dotykowy. Wcześniej takie rozwiązanie pojawiło się w kasie rejestrującej… Elzab K10. Pisząc wprost, obydwa urządzenia są do siebie podobne (pod względem wizualnym). Natomiast obecne w nich panele dotykowe są praktycznie identyczne.

Ważną zaletą ekranu, który znalazł się w modelu D10, jest odporność na zalanie wodą, wnikanie pyłu oraz uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania. Co więcej, w drukarce tej użytkownik może samodzielnie dostosować interfejs do swoich potrzeb (wyświetlane elementy oraz ich rozmiar).

Praca w systemie sprzedaży

Jak Elzab D10 poradzi sobie w rozwiązaniu systemowym dla biznesu? Może gabaryty tej drukarki fiskalnej na to nie wskazują, ale została ona idealnie przygotowana nawet do największych wyzwań handlowych. Warto omówić to nieco bardziej szczegółowo.

Po pierwsze, urządzenie marki Elzab pozwala na obsługę olbrzymiej bazy towarowej – nawet do 300 000 PLU. Jest to drukarka fiskalna, więc wszystkie elementy asortymentu będzie trzeba najpierw zdefiniować w oprogramowaniu do zarządzania sprzedażą. Ponadto, D10 umożliwia wydruk nazw produktów lub usług o maksymalnej długości 42 znaków i stosowanie 3 dodatkowych linii opisu.

Po drugie, drukarka posiada aż 3 protokoły komunikacyjne. Dzięki temu można wykorzystać jej ogromną funkcjonalność przy użyciu zdecydowanej większości programów dla firm – sprzedażowych, sprzedażowo-magazynowych czy też gastronomicznych.

Po trzecie, standardowo Elzab D10 posiada 2 porty komunikacyjne USB oraz złącze zasilania, które może posłużyć do podłączenia szuflady na pieniądze. Jednakże, drukarkę da się bez problemu rozbudować o dodatkowy interfejs do bezprzewodowej wymiany danych – Bluetooth bądź Wi-Fi. Innymi słowy, model D10 zagwarantuje wygodną współpracę z komputerem oraz innymi urządzeniami peryferyjnymi.

Kopia paragonów fiskalnych na karcie pamięci

Moduł elektronicznej kopii paragonów staje się już powoli standardowym rozwiązaniem, ale i tak warto o nim wspomnieć. Tym bardziej, że jego obecność zawsze zapewnia komfort pracy, lepsze zabezpieczenie danych oraz mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne. W największym skrócie, moduł ten automatycznie zapisuje kopie paragonów na karcie pamięci. Co więcej, z łatwością można dodatkowo zarchiwizować te dane na innym nośniku lub dysku twardym komputera. I wreszcie – dzięki temu, że urządzenie fiskalne korzysta tylko z 1 rolki, użytkownik musi kupować mniej papieru termicznego.

Konstrukcja, gabaryty, design

Na koniec zwróćmy jeszcze uwagę na to, co widać już na pierwszy rzut oka… Elzab D10 to jedna z najmniejszych i najlżejszych drukarek fiskalnych, które są dostępne na polskim rynku. Ponadto, urządzenie wyróżnia się solidną, dwukomponentową obudową oraz nietuzinkowym designem. Wszystkie te cechy sprawiają, że model D10 doskonale sprawdza się podczas mobilnego prowadzenia sprzedaży. Jednak nie tylko! Jeżeli uwzględnimy parametry i funkcje tej drukarki, które zostały wcześniej opisane, wniosek będzie jeden – równie dobrze można ją zastosować w handlu stacjonarnym, nawet w przedsiębiorstwie o dużym natężeniu ruchu.

2 koment. na temat “Elzab D10 – nowy wymiar komfortu obsługi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *