Pospay Online, czyli unowocześniona wersja kasoterminala Posnet

Kasoterminale to obecnie nadal wąska grupa urządzeń na polskim rynku technologii sprzedaży. Zdecydowanie częściej można się spotkać z „tradycyjnym” rozwiązaniem, czyli kasą fiskalną (lub drukarką) i terminalem płatniczym, które funkcjonują oddzielnie. Warto jednak pamiętać o tym, że obydwie opcje są dostępne. Co więcej, niedawno do oferty Posnet trafił kolejny kasoterminal polskiej marki. Przedsiębiorcy mogą już wdrażać w swoich firmach wszechstronny i kompaktowy model Pospay Online.

Kasoterminal Pospay Online – z czego się składa?

Nowy kasoterminal marki Posnet to tak naprawdę zmodernizowana wersjach dotychczasowego modelu tego typu, który dostarcza na rynek polski producent technologii sprzedaży. Mowa oczywiście o zwykłym Pospay. Elementy składowe obydwu urządzeń są więc takie same. W modelu Pospay Online również spotkamy się z połączeniem części fiskalnej (kasy/drukarki), terminala płatniczego Smart D220, aplikacji sprzedażowej oraz aplikacji do zarządzania e-płatnościami. Z wyglądu również nie da się odróżnić obydwu kasoterminali Posnet. Na czym w takim razie polegała modernizacja dotychczasowego urządzenia i, pisząc kolokwialnie, o co tyle szumu? Kluczowy jest w tym przypadku oczywiście dopisek „Online” w nazwie nowego kasoterminala. To właśnie on świadczy o zaimplementowaniu dodatkowej funkcjonalności w Posnet Pospay.

Bezprzewodowa komunikacja z Repozytorium

Transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas jest cechą charakterystyczną każdego urządzenia fiskalnego online – zarówno kasy, jak i drukarki rejestrującej. Z identyczną funkcjonalnością mamy do czynienia w kasoterminalach nowego typu. Posnet Pospay Online również musi stale, zgodnie z harmonogramem narzuconym przez CRK, przesyłać informacje dotyczące m.in. prowadzonej ewidencji sprzedaży czy innych zdarzeń, tj. obowiązkowy przegląd techniczny.

A jak w przypadku tego urządzenia odbywa się współpraca z Centralnym Repozytorium Kas? Warto podkreślić, że nowy kasoterminal marki Posnet oferuje bezprzewodową łączność z serwerami CRK. Użytkownik może jednak zdecydować czy do transmisji danych posłuży moduł Wi-Fi, czy modem GSM. W pierwszym przypadku chodzi oczywiście o podłączenie Pospay Online do dostępnej, zabezpieczonej sieci (najlepiej firmowej). W drugim – o umieszczenie we wbudowanym modemie karty SIM, zapewniającej transmisję danych (zgodnej ze specyfikacją techniczną urządzenia).

Panel dotykowy, wydajne akumulatory i inne udogodnienia

Jak będzie się pracowało przy użyciu Posnet Pospay Online? Z pewnością warto podkreślić, że nowy kasoterminal Posnet, podobnie zresztą jak dotychczasowy, oferuje obsługę za pomocą kolorowego panelu dotykowego. To właśnie tam wyświetlane są wszystkie opcje zainstalowanego oprogramowania sprzedażowego i płatniczego. Ponadto, model Pospay Online posiada aż 2 wydajne akumulatory (jeden znajduje się w części fiskalnej, a drugi w płatniczej). To z kolei sprawia, że urządzenie gwarantuje bardzo długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Posnet Pospay Online

Z punktu widzenia użytkownika ważne będzie także to, że kasoterminal Pospay Online oferuje 2 tryby działania – kasowy (praca samodzielna) lub drukarkowy (praca po podłączeniu urządzenia do komputera i zewnętrznego oprogramowania sprzedażowego). Jest to istotne m.in. ze względu na liczbę obsługiwanych pozycji towarowych. W przypadku trybu kasowego do naszej dyspozycji będzie 4 000 PLU, natomiast drukarkowego – aż 100 000 PLU.

Posnet Pospay Online jest już dostępny w ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży (partnerów polskiego producenta). Czekamy na Wasze opinie na temat nowego urządzenia.

1 komentarz na temat “Pospay Online, czyli unowocześniona wersja kasoterminala Posnet”

  1. Czy ktoś z tu zaglądających ma ten model (albo inny)? I podzieliłby się wrażeniami co do użytkowania i jak to się ma do kosztów, czy się opłaca itd.? Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem……..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz odpowiedź *