Pospay Online, czyli unowocześniona wersja kasoterminala Posnet

Kasoterminale to obecnie nadal wąska grupa urządzeń na polskim rynku technologii sprzedaży. Zdecydowanie częściej można się spotkać z „tradycyjnym” rozwiązaniem, czyli kasą fiskalną (lub drukarką) i terminalem płatniczym, które funkcjonują oddzielnie. Warto jednak pamiętać o tym, że obydwie opcje są dostępne. Co więcej, niedawno do oferty Posnet trafił kolejny kasoterminal polskiej marki. Przedsiębiorcy mogą już wdrażać w swoich firmach wszechstronny i kompaktowy model Pospay Online.

Kasoterminal Pospay Online – z czego się składa?

Nowy kasoterminal marki Posnet to tak naprawdę zmodernizowana wersjach dotychczasowego modelu tego typu, który dostarcza na rynek polski producent technologii sprzedaży. Mowa oczywiście o zwykłym Pospay. Elementy składowe obydwu urządzeń są więc takie same. W modelu Pospay Online również spotkamy się z połączeniem części fiskalnej (kasy/drukarki), terminala płatniczego Smart D220, aplikacji sprzedażowej oraz aplikacji do zarządzania e-płatnościami. Z wyglądu również nie da się odróżnić obydwu kasoterminali Posnet. Na czym w takim razie polegała modernizacja dotychczasowego urządzenia i, pisząc kolokwialnie, o co tyle szumu? Kluczowy jest w tym przypadku oczywiście dopisek „Online” w nazwie nowego kasoterminala. To właśnie on świadczy o zaimplementowaniu dodatkowej funkcjonalności w Posnet Pospay.

Bezprzewodowa komunikacja z Repozytorium

Transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas jest cechą charakterystyczną każdego urządzenia fiskalnego online – zarówno kasy, jak i drukarki rejestrującej. Z identyczną funkcjonalnością mamy do czynienia w kasoterminalach nowego typu. Posnet Pospay Online również musi stale, zgodnie z harmonogramem narzuconym przez CRK, przesyłać informacje dotyczące m.in. prowadzonej ewidencji sprzedaży czy innych zdarzeń, tj. obowiązkowy przegląd techniczny.

A jak w przypadku tego urządzenia odbywa się współpraca z Centralnym Repozytorium Kas? Warto podkreślić, że nowy kasoterminal marki Posnet oferuje bezprzewodową łączność z serwerami CRK. Użytkownik może jednak zdecydować czy do transmisji danych posłuży moduł Wi-Fi, czy modem GSM. W pierwszym przypadku chodzi oczywiście o podłączenie Pospay Online do dostępnej, zabezpieczonej sieci (najlepiej firmowej). W drugim – o umieszczenie we wbudowanym modemie karty SIM, zapewniającej transmisję danych (zgodnej ze specyfikacją techniczną urządzenia).

Panel dotykowy, wydajne akumulatory i inne udogodnienia

Jak będzie się pracowało przy użyciu Posnet Pospay Online? Z pewnością warto podkreślić, że nowy kasoterminal Posnet, podobnie zresztą jak dotychczasowy, oferuje obsługę za pomocą kolorowego panelu dotykowego. To właśnie tam wyświetlane są wszystkie opcje zainstalowanego oprogramowania sprzedażowego i płatniczego. Ponadto, model Pospay Online posiada aż 2 wydajne akumulatory (jeden znajduje się w części fiskalnej, a drugi w płatniczej). To z kolei sprawia, że urządzenie gwarantuje bardzo długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Posnet Pospay Online

Z punktu widzenia użytkownika ważne będzie także to, że kasoterminal Pospay Online oferuje 2 tryby działania – kasowy (praca samodzielna) lub drukarkowy (praca po podłączeniu urządzenia do komputera i zewnętrznego oprogramowania sprzedażowego). Jest to istotne m.in. ze względu na liczbę obsługiwanych pozycji towarowych. W przypadku trybu kasowego do naszej dyspozycji będzie 4 000 PLU, natomiast drukarkowego – aż 100 000 PLU.

Posnet Pospay Online jest już dostępny w ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży (partnerów polskiego producenta). Czekamy na Wasze opinie na temat nowego urządzenia.

1 komentarz na temat “Pospay Online, czyli unowocześniona wersja kasoterminala Posnet”

  1. Czy ktoś z tu zaglądających ma ten model (albo inny)? I podzieliłby się wrażeniami co do użytkowania i jak to się ma do kosztów, czy się opłaca itd.? Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *