Co warto wiedzieć o drukarkach fiskalnych online?

Nowego rodzaju urządzenia rejestrujące to nadal temat, który interesuje wielu działających w naszym kraju przedsiębiorców. Dlatego też dzisiejszy wpis postanowiliśmy poświęcić drukarkom fiskalnym online. Co charakteryzuje modele, które od maja 2019 roku zdążyły już zadebiutować na polskim rynku technologii sprzedaży? W jakich działalnościach gospodarczych sprawdzą się drukarki fiskalne online?

Najwydajniejsze urządzenia na rynku fiskalnym?

Bez cienia wątpliwości można napisać, że drukarki fiskalne online to urządzenia z najwyższymi parametrami technicznymi. Dotyczy to zarówno obsługi rozbudowanej bazy towarowej, jak i wystawiania różnego rodzaju dokumentów – paragonów, faktur VAT czy innych (niefiskalnych). W przypadku drukarek online można też oczywiście liczyć na elastyczną „integrację” z pozostałymi elementami systemu sprzedaży. Modele nowego typu posiadają różnorodne interfejsy i protokoły komunikacyjne, dzięki czemu zapewniają płynną współpracę z wieloma jednostkami centralnymi (komputerami stacjonarnymi, laptopami, terminalami komputerowymi, tabletami, smartfonami) oraz programami dla firm (sprzedażowymi i sprzedażowo-magazynowymi).

Ważne funkcje online w drukarkach nowego typu

Na czym konkretnie polega funkcjonalność online w drukarkach fiskalnych nowego typu? Dotyczy ona w szczególności współpracy takiego urządzenia z Centralnym Repozytorium Kas, czyli systemem nadzorowanym przez Krajową Administrację Skarbową. Co więcej, drukarki fiskalne online, które od maja 2019 roku pojawiły się na rynku technologii sprzedaży, mogą łączyć się z CRK przewodowo lub bezprzewodowy. Sposób komunikacji jest oczywiście zależny od funkcjonalności konkretnego urządzenia. Niemniej, jeśli chcemy wdrożyć drukarkę online, możemy bez problemu sięgnąć po model, którego interfejsy komunikacyjne będą dostosowane do infrastruktury sieciowej w firmie.

Warto też podkreślić, że każda drukarka fiskalna online posiada tzw. pamięć chronioną. W uproszczeniu można napisać, iż chodzi tutaj o unowocześnioną odmianę modułu elektronicznej kopii paragonów. Z zastrzeżeniem, że pamięć chroniona przechowuje nie tylko cyfrowe duplikaty dowodów sprzedaży, ale także dane dotyczące użytkowania drukarki. Co ciekawe, to właśnie tam zapisywane są np. raporty dobowe (na urządzeniach online wykonuje się je w formie elektronicznej).

Modele stacjonarne i przenośne

Przy omawianiu docelowego zastosowania drukarek fiskalnych online, warto wspomnieć m.in. o tym, że na rynku są dostępne zarówno modele stacjonarne, jak i przenośne. Urządzenia te różnią się przede wszystkim gabarytami, a w niektórych przypadkach – także funkcjonalnością. Niemniej, dla naszych rozważań kluczowy jest fakt, że drukarki fiskalne online sprawdzą się w wielu działalnościach gospodarczych, które chcą korzystać z systemu sprzedaży. Nie tylko w placówkach handlowych i handlowo-usługowych, ale również w przedsiębiorstwach obsługujących swoich klientów w trybie mobilnym.

1 komentarz na temat “Co warto wiedzieć o drukarkach fiskalnych online?”

  1. przyszedł czas i na mnie jeśli chodzi o zakup urządzenia fiskalnego i właśnie myślałem o drukarce fiskalnej, bo wydaje mi się, że lepiej spełni oczekiwania biznesu (mam tu na myśli model stacjonarny). zdecydowanie mam zamiar iść w rytm zmian prawnych i postawić na urządzenie online, z łącznością z CRK po kablu ethernet – zależy mi na stabilnym połączeniu internetowym, choć pewnie inne rozwiązania w tym zakresie okazałyby się istotniejsze dla kogoś, kto wybiera drukarkę do pracy mobilnej..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *