Najważniejsze parametry i funkcje terminala fiskalnego

Ten rodzaj urządzenia rejestrującego sprzedaż był wielką nowością już jakiś czas temu. Niemniej, dotychczas nie mieliśmy jeszcze okazji wspomnieć o terminalu fiskalnym. A jest to rozwiązanie technologiczne, które z pewnością zasługuje na uwagę polskich przedsiębiorców. Terminal fiskalny stanowi bowiem kompleksowe połączenie funkcjonalności 2 zupełnie różnych urządzeń – komputera oraz drukarki rejestrującej.

Atuty połączenia drukarki fiskalnej z komputerem

Dlaczego krajowi podatnicy, którzy szukają odpowiedniej technologii sprzedaży dla swojego biznesu, powinni się zainteresować właśnie terminalem fiskalnym? Z połączenia drukarki rejestrującej i komputera wynika bowiem wiele dodatkowych korzyści. Już na pierwszy rzut oka widać, że terminal fiskalny jest wyjątkowo kompaktowy urządzeniem. A z pewnością zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż stojące oddzielnie, standardowe rozwiązania technologiczne. Poza tym, w wielu przypadkach wybór takiego urządzenia wiąże się z oszczędnością kosztów.

Funkcje związane z rejestrowaniem obrotu

Terminal fiskalny to urządzenie, które będzie służyło przede wszystkim do prowadzenia ewidencji sprzedaży. Innymi słowy, w tym celu przedsiębiorcy decydują się na wybór omawianej tu technologii. A przemawia za tym kilka istotnych faktów. Po pierwsze, terminal tego typu posiada moduł elektronicznej kopii paragonów, dzięki któremu przechowuje ważne dane firmowe w formie cyfrowej. Po drugie, urządzenie zapewnia szybki wydruk paragonów fiskalnych oraz innych dokumentów (np. faktur VAT). Po trzecie, może współpracować z rozbudowaną bazą PLU, w której znajdzie się mnóstwo, precyzyjnie zdefiniowanych pozycji towarowych.

Parametry techniczne komputera

Co warto wiedzieć o drugim z integralnych elementów terminala fiskalnego, czyli komputerze? Zadaniem jednostki centralnej będzie przede wszystkim zarządzanie systemem sprzedaży. W urządzeniu tego typu za realizowanie różnych zadań odpowiadają wydajne podzespoły (procesor, pamięć RAM, dysk twardy). W rezultacie, terminal fiskalny zapewnia niezwykle szybkie obsługiwanie klientów oraz wykonywanie innych czynności, które są związane z codzienną pracą w firmie. Dodatkowym udogodnieniem jest zaś to, że przy zamawianiu urządzenia można zdecydować się na konkretne warianty technologiczne – ze standardowymi bądź mocniejszymi podzespołami. Dzięki temu terminal fiskalny spełnia oczekiwania różnych działalności gospodarczych.

1 komentarz na temat “Najważniejsze parametry i funkcje terminala fiskalnego”

  1. ja akurat posiadam to urządzenie i…mogę śmiało polecić 🙂 naprawdę, znakomita sprawa, wszystko co najważniejsze w jednym urządzeniu, duża wygoda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisz odpowiedź *