Kasy fiskalne online od Farex już w maju 2019!

Marka Farex jako jedna z pierwszych w Polsce postanowiła zaprezentować kasy fiskalne online, które pojawią się na rynku po znowelizowaniu ustawy o podatku od towarów i usług. W tym przypadku mowa o 2 nowych urządzeniach rejestrujących – modelach Pro 300 oraz Pro 600. Obydwa mają być dostępne w ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży już w maju 2019 roku. Co konkretnie zaoferują kasy fiskalne online od Farex?

Całkowicie nowa linia urządzeń rejestrujących

Kasy fiskalne marki Farex od lat są uznawane za jedne z najtańszych na polskim rynku. W rezultacie, cieszą się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy działają w naszym kraju. Dotychczas użytkownicy kojarzyli tę markę m.in. z modelami z „rodziny” Perła oraz Bursztyn. Te nieduże, proste w obsłudze urządzenia można spotkać w wielu polskich działalnościach gospodarczych. W przypadku modeli typu online’owego Farex zdecydował się jednak na wprowadzenie całkowicie nowej linii kas rejestrujących, czyli Pro. Czy ogólna nazwa serii tych urządzeń fiskalnych jest adekwatna do ich parametrów i funkcjonalności?

Co wyróżnia kasę Pro 300?

Farex Pro 300 to przede wszystkim nieduża kasa fiskalna online. Jej wymiary wynoszą jedynie 190 x 101 x 72 mm (długość, szerokość, wysokość). Można więc zaryzykować stwierdzenie, że Pro 300 to propozycja przede wszystkim dla małych i średnich placówek handlowych bądź usługowych oraz mobilnych przedsiębiorców, zajmujących się np. sprzedażą obwoźną i bazarową. W tym przypadku kompaktowe gabaryty mogą być jednak mylące. Okazuje się, że Farex Pro 300 zagwarantuje obsługę nawet 100 000 pozycji towarowych! Mamy więc do czynienia z parametrem, który wskazywałby raczej na systemową kasę fiskalną. Warto też oczywiście wspomnieć o online’owej funkcjonalności tego urządzenia rejestrującego. Model Pro 300 zapewnia nie tylko współpracę z różnymi terminalami płatniczymi, ale także przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas – przy użyciu interfejsu Ethernet lub po zastosowaniu opcjonalnego modemu GSM.

Najważniejsze rozwiązania w Pro 600

W porównaniu z Pro 300, model Pro 600 cechuje się nieco większymi gabarytami, które wynoszą: 259 x 138 x 84 (długość, szerokość, wysokość). Nadal nie jest to jednak duża obudowa, wykluczająca zastosowanie urządzenia rejestrującego nawet w handlu mobilnym. A kasa fiskalna online od Farex ma do tego wiele predyspozycji. W modelu Pro 600 obecny jest m.in. wydajny akumulator o pojemności 4 400 mAh, który gwarantuje wiele godzin nieprzerwanej pracy na zasilaniu bateryjnym. Kasa posiada też klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi, wytrzymały i przyjazny w obsłudze mechanizm drukujący oraz podświetlane ekrany (klienta i kasjera).

W jaki sposób Farex Pro 600 współpracuje z Centralnym Repozytorium Kas? Urządzenie już w standardzie posiada interfejs komunikacyjny Ethernet, który umożliwia podłączenie do firmowej sieci LAN. W tym modelu, podobnie jak w omówionym wcześniej Pro 300, można też zastosować opcjonalny modem GSM, zapewniający bezprzewodową transmisję danych do CRK. Ponadto, do dyspozycji użytkownika również jest 100 000 pozycji w bazie towarowej.

1 komentarz na temat “Kasy fiskalne online od Farex już w maju 2019!”

  1. Hmm……wcześniej mnie jakoś nie przekonywały Farexy, ale taki model w wersji online, z taką bazą plu, to co innego – trzeba wziąć pod uwagę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *