Zapewnij sobie komfort pracy z kasą fiskalną!

Czy korzystanie z kasy rejestrującej może sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję? Wszak technologia ta kojarzy się najczęściej z koniecznym wydatkiem i szeregiem obowiązków do spełnienia, wymaganych przez funkcjonujące prawo. Ale w rzeczywistości tak – wbrew pozorom dzisiejsze urządzenia fiskalne nierzadko charakteryzują się przyjazną obsługą, dzięki czemu zapewniają nie tylko sprawne, ale i wygodne zarządzanie biznesem. A zwłaszcza za sprawą konkretnych rozwiązań.

Bajecznie prosta wymiana rolek

Jak łatwo się domyślić, do podstawowych elementów technologii, jakimi są kasy fiskalne, z pewnością należy mechanizm drukujący. W końcu każde tego typu urządzenie musi poprawnie wystawiać paragony dla klientów. A zarówno sprzedawcy, jak i nabywcy znają doskonale tę sytuację, gdy nagle kończy się papier termiczny. Kiedyś na pewno wiązało się to z nieco większą trudnością instalacji materiałów eksploatacyjnych, zatem i spowolnieniem przebiegu transakcji oraz obsługi klientów, niepotrzebnym stresem. Dziś natomiast wiele urządzeń dysponuje technologią wydruku, która znacznie upraszcza to zadanie. Dotyczy to przede wszystkim kas fiskalnych oferujących zapis kopii paragonów w formie elektronicznej (na karcie pamięci SD lub microSD). Tego typu modele nie dość, że korzystają z zaledwie jednej rolki papieru termicznego, to jeszcze posiadają tzw. mechanizm wrzutowy. Dzięki temu instalacja materiałów eksploatacyjnych jest dziecinnie prosta i zajmuje tylko chwilę. Jeśli więc nawet skończy się rolka papieru podczas obsługi klienta, rozwiązanie typu „drop-in” czy „clamshell” umożliwi szybki powrót do działania.

Kopia elektroniczna – moc udogodnień

Skoro w poprzednim akapicie wspomnieliśmy o elektronicznej kopii paragonów, to warto nieco rozwinąć ten temat. Tym bardziej, że jeśli chodzi o udogodnienia związane z obsługą urządzeń rejestrujących – rozwiązanie to znajduje się w ścisłej czołówce. Zapis kopii paragonów w formie cyfrowej (nie zaś drukowanie ich na dodatkowej rolce) ma szereg atutów. Wystarczy wspomnieć choćby o wygodnej archiwizacji danych (np. na komputerze) i możliwości lepszego ich zabezpieczenia (na dodatkowych nośnikach). Taka funkcja zwalnia podatnika z konieczności gromadzenia mnóstwa papierowych rolek z niezbędnymi informacjami. A co więcej – zmniejsza zużycie materiałów eksploatacyjnych, zatem i dotyczące ich wydatki. Nic dziwnego zatem, że tego typu rozwiązanie staje się powoli standardem we współczesnych kasach fiskalnych.

Klawiatury oraz ich przyciski funkcyjne

Korzystanie z kas rejestrujących nierozerwalnie wiąże się z obsługą panelu sterowania, jakimi te dysponują. Mogą to być różne rozwiązania: zwykłe klawiatury modułowe, membranowe – dające większą ochronę przed brudem, pyłem i wilgocią, a nawet ekrany dotykowe, których działanie dobrze znamy z dzisiejszych smartfonów. Każde ze wspomnianych rozwiązań potrafi oferować odmienne udogodnienia, ale często jedna opcja je łączy. Chodzi o przyciski funkcyjne oraz fakt, że podatnik jest w stanie samodzielnie je zaprogramować i przypisać im konkretne działania. Mogą to być dane, popularne pozycje z bazy towarowej albo wybrane opcje urządzenia rejestrującego – jak choćby wydruk raportów fiskalnych. Poszczególne modele posiadają różną liczbę przycisków funkcyjnych, co potwierdza jedną rzecz. Tego typu rozwiązanie w znacznym stopniu usprawnia realizację obowiązków i obsługę klientów.

1 komentarz na temat “Zapewnij sobie komfort pracy z kasą fiskalną!”

  1. faktycznie, wszystkie z wymienionych udogodnień są naprawdę cenne, ale rzeczywiście – podczas obsługi klientów najczęściej drażnił cały proces wymiany rolki papieru, a przy systemie „wrzuć i pracuj” to idzie błyskawicznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiedź *